24 مرداد 1396

آیین نامه انضباطی و مقررات دبیرستان فرهنگ

مولف: آگاهی سمیه   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:
5

چنانچه می دانیم ارتباط و تعامل سازنده و همیارانه دو نهاد «خانواده» و  «مدرسه» بر کیفیت و کمیت یادگیری و تحصیل دانش آموزان تاثیر به سزایی دارد، از طرفی لازمه ی سازندگی و موثر بودن این ارتباط تبیین کلی و جزئی وظایف و تعهدات متقابل این دو نهاد نسبت به یکدیگر و نیز نسبت به دانش آموز می باشد، لذا خواهشمند است مقررات انضباطی زیر را که جزییات بیشتری از نحوه تعاملات میان خانواده و مدرسه را مشخص می سازد با دقت مطالعه کرده و مورد توجه قرار دهید.

ساعت شروع به کار دبیرستان : 7:30 صبح

ساعت پایان کار دبیرستان : 14:30 (از شنبه تا چهارشنبه)

 

الف: حضور و غیاب

1- دانش آموزان حداکثر 30 دقیقه قبل از شروع کار مدرسه و 15 دقیقه پس از خاتمه آن می توانند در مدرسه حضور داشته باشند، بدیهی است در صورت غیبت و تاخیر غیر موجه مقررات مصوب آموزش و پرورش در مورد دانش آموز اعمال می گردد.

( طبق مقررات هر بار تاخیر ورود دانش آموز، معادل یک ساعت غیبت غیرموجه بوده و بیش از 6 ساعت غیبت غیرموجه، مشمول مقررات انضباطی خواهد شد که بر اساس آن شورای مدرسه می تواند در زمینه عدم حضور دانش آموز در مدرسه تصمیم گیری نماید.) لازم به  ذکر است هر روز غیبت غیر موجه و تاخیر منجر به  کسر نمره 25/0 می شود و تاخیر از ساعت 7:15 ثبت خواهد شد.

2- خواهشمند است در طول سال تحصیلی از هر گونه برنامه ریزی برای مسافرت دانش آموز که موجب عقب ماندگی درسی و تحصیلی و نقض رعایت مقررات انضباطی مربوط به غیبت در کلاس درس می شود، خودداری فرمایید.

3- در صورتی که بنا به دلایلی مدرسه زودتر از موعد تعیین شده تعطیل گردد مراتب به اطلاع اولیای محترم خواهد رسید.

4- حضور دانش آموز در غیر ساعات مقرر مدرسه با اطلاع اولیای گرامی خواهد بود لذا خواهشمندیم دقت لازم را در مورد زمان های رفت و آمد فرزندتان مبذول فرمایید.

5- در صورتی که دانش آموز دلیل موجه از حضور در مدرسه معذور باشد لازم است اولیای محترم قبل از ساعت 8:30 دفتر مدرسه را مطلع نمایند.

6- ارائه گواهی غیبت با امضای ولی در اولین روز حضور دانش آموز در مدرسه ضروری خواهد بود.

7- خواهشمند است در صورت ابتلای دانش آموز به بیماری عفونی و واگیردار ضمن اطلاع به موقع به منظور پیشگیری از سرایت بیماری، از فرستادن وی به مدرسه خودداری فرمایید.

ب: پوشش

1- لازم است حضور دانش آموزان در مدرسه مطابق لباس فرم دبیرستان با ظاهری آراسته و دور از هرگونه مدگرایی و همراه با رعایت بهداشت فردی و جمعی باشد.

2- طی زمان حضور دانش آموز در مدرسه استفاده از کفش ساده و جوراب بلند به حدی که ساق پا به هیچ وجه دیده نشود ضروری است.

3- آرایش و پیرایش صورت مجاز نبوده و تخلف از آن طبق مصوبه شورای دبیرستان محرومیت از مدرسه به طور موقت و در صورت تکرار منجر به جابجایی از مدرسه خواهد شد.

4- در همه ی موارد فوق پس از تذکر شفاهی در صورت تکرار تخلف، ادامه تحصیل دانش آموز منوط به رای شورای مدرسه می باشد.

 ت: فعالیت های فرهنگی

1- رعایت شئونات اخلاقی و اجتماعی.

2- رعایت حجاب کامل اسلامی

3- شرکت مستمر در صبحگاه مدرسه

4- شرکت در اجرای برنامه های اجتماعی و فرهنگی ایام ا...

5- شرکت در مسابقات فرهنگی، دینی و ملی و جشنواره ها

6- شرکت در برنامه های اردویی و بازدید علمی، تفریحی که از طرف دبیرستان پیش بینی می گردد الزامی است.

7-عضویت فعال در کتابخانه و سایت مدرسه.

ث: وسایل همراه

1- دانش آموز موظف است فقط وسایل تحصیلی مربوط به خود را همراه داشته باشد و از آوردن لوازم اضافی غیر ضروری جدا خودداری نماید.

2-  همراه داشتن  تلفن همراه ،تبلت،لب تاب و... با توجه به بخشنامه آموزش و پرورش اکیدا ممنوع است و در صورت تخلف تصمیم انضباطی به عهده شورای دبیرستان است.

3-همراه داشتن طلا،جواهرات و اشیاء گران قیمت در مدرسه ممنوع بوده و مدرسه دربرابر مفقود شدن این اشیاء مسئولیت قبول نمی کند.

4- دانش آموز در موارد بسیار ضروری می تواند فقط از تلفن کارتی مدرسه استفاده نماید.

5- همراه داشتن دوربین عکاسی و فیلم برداری با تبلت و لپ تاپ و هرگونه وسایل مشابه بدون مجوز معاون مدرسه ممنوع است، در صورت تخلف علاوه بر ضبط دستگاه تصمیم گیری به عهده شورای مدرسه خواهد بود.

6-  دانش آموز همچنین باید نسبت به مراقبت و محافظت از امکانات، لوازم و ساختمان مدرسه توجه لازم را داشته باشد. بدیهی است جبران هرگونه خسارت وارده توسط دانش آموز به اموال و ساختمان مدرسه بر عهده اولیای محترم خواهد بود.

چند نکته :

1- لازم است اولیای گرامی تذکرات کتبی و شفاهی مدرسه نسبت به موارد تحصیلی و انضباطی دانش آموز را با جدیت پی گیری نمایند.

2- اولیای محترم، جهت اطلاع و آگاهی از وضعیت انضباطی، اخلاقی و تحصیلی فرزندشان، تنها مطابق جدول زمانی ارائه شده و با هماهنگی مسئول پایه مربوط در محل مدرسه حضور یابند.

3- خواهشمند است اطلاعیه ها و دعوت نامه های ارسالی را پی گیری و مفاد آن را به طور کامل اجرا نمایید.

4- انتظار می رود اولیای عزیز هنگام حضور در مدرسه با رعایت شان و حرمت محیط آموزشی در انتخاب نوع پوشش و آرایش ظاهری خویش توجه لازم را مبذول فرمایند.

5- لطفا در صورت تغییر شماره تلفن همراه، تلفن منزل، آدرس منزل و یا شماره تلفن محل کار، مراتب را در اسرع وقت به دفتر مدرسه اطلاع دهید.

6- کسب اطلاع از وضعیت عمومی تحصیلی، رفتاری، انضباطی، مشاوره ای و ... دانش آموز، مگر در مواقع خاص و با صلاحدید دفتر مدرسه تنها مختص اولیای دانش آموز می باشد.

7- ثبت نام دانش آموز در مدرسه تنها برای یک سال تحصیلی بوده و ثبت نام وی در سال آینده، منوط به رضایت مدرسه از وضعیت اخلاقی و آموزشی دانش آموز و نیز عملکرد اولیای محترم در زمینه تعهداتی که بر عهده دارند، می باشد.

8- خواهشمند است هماهنگی های لازم بین والدین و فرزندان قبل از ورود به مدرسه انجام گیرد زیرا دبیرستان از رساندن پیام های تلفنی اولیا به دانش آموزان و یا تحویل وسایل و لوازم جامانده به علت ایجاد اختلال در نظم امور معذور است.

9- در صورت عدم رعایت مقررات دبیرستان طبق آیین نامه انضباطی یکی از اقدامات زیر در مورد دانش آموز اعمال می گردد:

1- اخطار شفاهی و خصوصی

2- تذکرات اخطار شفاهی در حضور دانش آموزان کلاس مربوطه

3- تغییر کلاس درس (در صورت وجود کلاس مشابه و تشخیص ضرورت آن از سوی مسئولین مدرسه)

4- اخطار کتبی با درج در پرونده تحصیلی و کسر نمره انضباط

5- اخراج موقت از مدرسه(حداکثر 3 روز) به اطلاع کتبی و قبلی به ولی دانش آموز

6- تغییر محل تحصیل با معرفی به اداره آموزش و پرورش منطقه مربوطه و گزارش وضعیت تحصیلی و تربیتی دانش آموز

7- اجرای قوانین و مقررات موجود در آیین نامه انضباطی آموزش و پرورش طبق نظر شورای مدرسه

نظافت کلاس

هر دانش آموز موظف به حفظ پاکیزگی کلاس و نیمکت خود می باشد در پایان هر روز وضعیت کلاس و نیمکت دانش آموز توسط نماینده کلاس مورد بررسی قرار گرفته، در صورت مشاهده هر مورد بی انضباطی و تکرار آن طبق بند 5 آیین نامه انضباطی با دانش آموز رفتار میگردد.

مراقبت از برد هوشمند و ویدئو پروژکتور کلاس ها وظیفه فرد فرد دانش آموزان کلاس و صرفا جهت استفاده آموزشی  می باشد و در صورت مشاهده هر گونه تخلف  و خسارت جبران آن بر عهده خانواده دانش آموز می باشد.

 

امضای دانش آموز:                                                            امضای ولی دانش آموز:

لازم به ذکر است، سایت مدرسه برای استفاده پژوهشی دانش آموز می باشد، حضور دانش آموز با هماهنگی معاونت IT و معاونت آموزشی صورت می گیرد و هر گونه استفاده شخصی ممنوع می باشد.

 

تعداد مشاهده (1293)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "آیین نامه انضباطی و مقررات دبیرستان فرهنگ"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
     
 
نقشه سایت